جێگیر

ئاگاداری بۆ هەموو ئەندامان و میوانان!

مەکۆکان تەنها شوێنی وتوێژکردنی بەرفراوانی هەموو بابەتەکانی ویکی و بوارەکانی سەرچاوەی کراوەیە. هەروەها بابەتەکانی ڕادیۆ و پۆدکاستی چاوگ. بۆ پرسیاری نوێ بەشەکانی مەکۆ بەدروستی هەڵبژێرە بزانە پرسیارەکەت لە کامە هاوپۆلدا جێگای دەبێتەوە و دڵنیابە وەڵام وەردەگریتەوە.

#1 August 6, 2010, 22:07

نامۆ
ئەندام
شوێن: مۆسکۆ
تۆماربووە لە: August 6, 2010,
پەیامەکان: 12
ماڵپەڕ

پرسیارێك له‌سه‌ر بانگکردنی فه‌رمانێك له‌ Javascript

سڵاو به‌ڕێزان!
من پێویستیم به‌ کردارێکه‌‌ که‌ چۆن له‌ Javascript ـه‌وه‌ بانگی ئه‌وشته‌ی که‌ ده‌مه‌وێ بکه‌م.
بۆ نمونه‌ من به‌سته‌رێکی ده‌نگم هه‌یه‌ http://malper.com/deng.mp3"  ده‌مه‌وێ له‌ناو کۆده‌کانی Javascript دایبنێم وه‌ له‌ناو کۆده‌کانی html دا بانگی بکه‌م

نمونه‌
[code=php]<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onclick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_addTrack(true, 'http://www.malper.com/deng.mp3', '', 'deng xosh', '', '');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">></span><span class="syntaxdefault"> </span>[/code]
لێره‌دا من نامه‌وێ ئه‌م به‌سته‌ره‌ دیاربێت فه‌رمانێك یان کردارێك له‌شوێنی به‌سته‌ری ده‌نگه‌که‌بێت، به‌ کورتیه‌که‌ی نامه‌وێ که‌س بتوانێ په‌ڕگه‌ی ده‌نگه‌کانم بگات پێی یان دایانگرێت.
یان ده‌توانم بڵێم که‌ ماڵپه‌ڕ زۆر قوڕس ده‌کات له‌کاتی کردنه‌وه‌دا.

یان وه‌ك ئه‌مه‌یان
[code=php]<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onClick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_loadExternalPlaylist('dengekan/playlist.xml');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">></span><span class="syntaxdefault"> </span>[/code]
نامه‌وێ playlist.xml ده‌ربکه‌وێ یان دیار بێت.

لێره‌دا ئه‌وه‌ی که‌ من ده‌مه‌وێ ئه‌وه‌یه‌ که‌ په‌ڕگه‌کان بخه‌مه‌ نێو کۆده‌کانی javascript له‌ head وه‌ له‌وێوه‌ به‌ کردارێك یان فه‌رمانێك بانگی په‌ڕگه‌ی ده‌نگه‌کان بکه‌م.

تێبینی! من تاقیکردنه‌وه‌ ده‌که‌م له‌سه‌ر localhost به‌ پڕۆگرامۆکه‌ی joomla. په‌ڕه‌یه‌کم دروست کردووه‌ له‌وێ به‌شێکم دروست کردووه‌ به‌ ناوی به‌شی قورئان بۆ گوێگرتن به‌ system-pagebreak به‌ڵام په‌ڕه‌که‌ زۆر زۆر قوڕسه‌ له‌کاتی کردنه‌وه‌دا. له‌به‌ر ئه‌وه‌ی چوار قورئانم داناوه‌ به‌ ته‌واوی واته‌ ٤٥٦ به‌سته‌ری ده‌نگ له‌یه‌ك په‌ڕه‌دا کۆی قه‌باره‌که‌ش ده‌گه‌ڕێته‌وه‌ بۆ نزیکه‌ی ٧ گێگابایت.

٤٥٦ به‌سته‌ر به‌م شێوه‌یه‌
[code=php]<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onclick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_addTrack(true, 'http://www.malper.com/deng.mp3', '', 'deng xosh', '', '');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">><br /></span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onclick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_addTrack(true, 'http://www.malper.com/deng.mp3', '', 'deng xosh', '', '');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">><br /></span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onclick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_addTrack(true, 'http://www.malper.com/deng.mp3', '', 'deng xosh', '', '');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">><br /></span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onclick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_addTrack(true, 'http://www.malper.com/deng.mp3', '', 'deng xosh', '', '');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">><br /></span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"javascript:;"</span><span class="syntaxdefault"> onclick</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"wimpy_addTrack(true, 'http://www.malper.com/deng.mp3', '', 'deng xosh', '', '');"</span><span class="syntaxkeyword">></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">></span><span class="syntaxdefault"> </span>[/code]
جا هه‌ر به‌ڕێزێك شاره‌زایی هه‌یه‌ ئه‌وه‌ زۆر سوپاستان ده‌کام، یان ده‌کرێت به‌ php ئه‌وه‌ باشتریش به‌ڵام به‌شه‌رتێك گونجاوبێت له‌گه‌ڵ
Wimpy Player یان ئه‌گه‌ر هاوشێوه‌ی ئه‌م پله‌یه‌ره‌ هه‌یه‌ که‌ ئه‌وکاره‌ی من ده‌مه‌وێ ده‌یکات ئه‌ویش باشه‌.

تێبینی! پێوه‌کراوی wimpy بۆ joomla ـم تاقی کردۆته‌وه‌ کارناکات، هه‌ڵه‌ هه‌یه‌ له‌ پێوه‌کراوه‌که‌.  :ugeek:

مه‌ژی بۆ مردن، بمره‌ بۆ ئایتی؟ hmmm!

دەرهێڵ

#2 August 6, 2010, 23:36

Sia
چاودێران
شوێن: Østjylland
تۆماربووە لە: January 30, 2009,
پەیامەکان: 2,231
ماڵپەڕ

Re: پرسیارێك له‌سه‌ر بانگکردنی فه‌رمانێك له‌ Javascript

جاڤا سکریپت خۆی لەلایەن ڕاژەخوازی وێبگەڕەوە دەخوێنرێتەوە، ناتوانێت هیچ بشارێتەوە.

دەرهێڵ

#3 August 19, 2010, 05:53

نامۆ
ئەندام
ماڵپەڕ

باشه‌ زۆر سوپاس‌!

به‌ڵام شه‌رت نیه‌ به‌ javascript ئه‌م کاره‌ بکرێ له‌وانه‌یه‌ به‌ php .

بۆ نمونه‌ سه‌یری ئه‌م ماڵپه‌ڕه‌ بکه‌ http://www.makehitmusic.com ئه‌و ماڵپه‌ڕه‌ هه‌مان player و java به‌کار ده‌هێنێت که‌چی به‌سته‌ری ڕاسته‌وخۆی گۆرانیه‌کان دیارنین.
ئایه‌ ئه‌گه‌ر زانیاریت هه‌یه‌ له‌سه‌ر ئه‌م کاره‌ که‌ چۆن ده‌کرێت تکایه‌ بۆمان بنوسه‌ یان ئه‌گه‌ر له‌شوێنێك ڕوونکرابێته‌وه‌ به‌سته‌ره‌که‌ دابنێی لێره‌، ئه‌وه‌ زۆر سوپاس

دەرهێڵ

#4 August 19, 2010, 22:55

Sia
چاودێران
ماڵپەڕ

من بۆخۆم ژووملەم لامەبەست نەبووە ناشزانم چۆن ئەو کارەیان کردووە. ئەوە تایبەتە بەو سیستەمە. لێرەش پشتگیری ژووملە ناکەین. ئەگەر کەسێک وەڵامی لایە باشە یان ئەگەر تایبەتە پرسیارەکەت بە زمانێک ئەوە فەرموو.

دەرهێڵ

#5 August 20, 2010, 10:30

نامۆ
ئەندام
ماڵپەڕ

برا من زیاتر مه‌به‌ستم ئه‌وه‌یه‌ که‌ وه‌ك له‌سه‌ره‌وه‌ ئاماژه‌م پێداوه‌ به‌کورتیه‌که‌ی نامه‌وێ به‌سته‌ری ڕاسته‌وخۆی موسیکه‌کان له‌نێو په‌ڕه‌ی ماڵپه‌ڕه‌که‌م دا ده‌رکه‌ون.
ئه‌و به‌سته‌ره‌ی که‌دامناوه‌ نازانم به‌ جوومله‌ دروستکراوه‌ یان نا، وه‌ باوه‌ڕیش ناکه‌م که‌ جوومله‌ بێت.
پرسیاره‌که‌یمنیش له‌سه‌ر جوومله‌ نیه‌، به‌ڵکو له‌سه‌ر ئه‌وه‌یه‌ که‌ چۆن بتوانم موسیکه‌کانم ده‌رنه‌که‌ون.
له‌به‌ر ئه‌وه‌ی من javascript به‌کارده‌هێنم پۆ playerـه‌که‌م بۆیه‌ لێره‌ له‌و به‌شه‌ پرسیارم کرد. ئه‌گه‌ر نا ئه‌و شته‌ی که‌ من ده‌مه‌وێ به‌ phpـش بێت کێشه‌یه‌ك نیه بۆ من‌ گرینگ ئه‌وه‌یه‌ به‌سته‌ری موسیکه‌کان بشارێته‌وه‌.

ئیتر سوپاس

دەرهێڵ

#6 August 20, 2010, 22:57

Sia
چاودێران
ماڵپەڕ

نامۆ نووسی:

برا من زیاتر مه‌به‌ستم ئه‌وه‌یه‌ که‌ وه‌ك له‌سه‌ره‌وه‌ ئاماژه‌م پێداوه‌ به‌کورتیه‌که‌ی نامه‌وێ به‌سته‌ری ڕاسته‌وخۆی موسیکه‌کان له‌نێو په‌ڕه‌ی ماڵپه‌ڕه‌که‌م دا ده‌رکه‌ون.
ئه‌و به‌سته‌ره‌ی که‌دامناوه‌ نازانم به‌ جوومله‌ دروستکراوه‌ یان نا، وه‌ باوه‌ڕیش ناکه‌م که‌ جوومله‌ بێت.
پرسیاره‌که‌یمنیش له‌سه‌ر جوومله‌ نیه‌، به‌ڵکو له‌سه‌ر ئه‌وه‌یه‌ که‌ چۆن بتوانم موسیکه‌کانم ده‌رنه‌که‌ون.
له‌به‌ر ئه‌وه‌ی من javascript به‌کارده‌هێنم پۆ playerـه‌که‌م بۆیه‌ لێره‌ له‌و به‌شه‌ پرسیارم کرد. ئه‌گه‌ر نا ئه‌و شته‌ی که‌ من ده‌مه‌وێ به‌ phpـش بێت کێشه‌یه‌ك نیه بۆ من‌ گرینگ ئه‌وه‌یه‌ به‌سته‌ری موسیکه‌کان بشارێته‌وه‌.

ئیتر سوپاس

http://www.google.dk/search?hl=da&clien ... =&gs_rfai="

دەرهێڵ

#7 January 8, 2014, 16:25

syronz
ئەندام
تۆماربووە لە: January 8, 2014,
پەیامەکان: 39

نامۆ نووسی:

ئیتر سوپاس

ناکرێت! دەتوانی کارێک بکەی بیشارێوە بەلام بکەوێتە دەست پیاوی خۆی هەر دەیبینێتەوە! بەلام دەتوانی بە جاوااسکریپتێکی زۆر کە دواییش جاوااسکریپتەکە کۆدەکانی برێژه سەر یەک ئەو مۆشکلە حەل کەی

دەرهێڵ

تەختەی پێپەڕە

بەهێزە بە : FluxBB